• by hair
  • 22 Şubat 2022
  • 0

Kaş Ekimi Nedir?

İnsanların istedikleri gibi birkaç yapısına ve görüntüsüne sahip olması için yapılan işleme kaş ekimi denir. Günümüzde kadınlar başta olmak üzere birçok insan tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Kolay yapılması ve faydalı olması ile yaygın olarak tercih ediliyor. Bir insanın görünümünde kaş en önemli unsurlar arasında yer alır. Kaşların şekli, yapısı, kalınlığı, yoğunluğu gibi özelliklerine bağlı olarak farklı görünümleri vardır.

Kaş ekimi kolay ve etkili bir uygulama olması ile ön plana çıkar. Kaşlar, gözleri daha belirgin hale getirmesi ve kişinin görüntüsünün oluşmasında önemli bir etkendir. Estetik açıdan özel unsurlardır. Kaşları şekillendirmek ve yoğunluğunu istenen düzeyde ayarlamak için ekim yapılır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ektirmek için uygulanan birbirinden farklı yöntemler mevcuttur. Uzman hekim tarafından yapılan muayene sonrasında kişinin hangi yöntem ile kaş ektireceğine karar verilir. Daha fazla dökülme ve seyrelme olan bölgelere daha çok yoğunlaşılır. Kişinin isteğine göre çizim yapılır ve bu şekilde kaş ekme işlemi gerçekleştirilir. İşlem kapsamında enseden ince kökler alınır ve kaşta açılan kanallara yerleştirilir.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Kaş ektirmek günümüzde farklı nedenler ile tercih edilen bir işlemdir. Genel olarak en temel nedeni dökülen kaşların yeniden kazanılması ve seyrek bölgelerin daha yoğun olmasını sağlamaktır. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki kaşların şeklini değiştirme amacı ile de uygulanan bir yöntemdir. Yani kişinin istediği kaş görünümüne sahip olmasını sağlamak amacı ile yapılır.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kaş ektirmek birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Genel olarak açıklamak gerekirse kaşlarında dökülme sorunu olan kişiler için oldukça uygundur. Dökülen bölgelerde yeniden saç çıkmıyor ise ekim yapılabilir. Aynı zamanda kaşlarının istedikleri gibi görünmesini isteyen kişilere de şekillendirme amacı ile uygulanıyor. İhtiyaç duyan herkesin bu uygulamadan yararlanması ve kaş ektirmesi mümkündür.

Kaş Ekimi Ne Zaman Gereklidir?

Kaş ektirme işlemi herhangi bir zamanda yapılabilir. Bunun için kişinin istemesi yeterlidir. Öncelikle yapılması gereken şey uzman bir hekim tarafından muayene edilmektir. Muayenenin ardından kaş çizimi yapılır, seyrek bölgeler belirlenir ve ekim işlemleri gerçekleştirilir. Kaş ekimi genel olarak kaşların dökülmesi ve bir daha çıkmaması durumunda gerekli olan bir işlemdir. Aynı zamanda estetik amaçlar ile herhangi bir zamanda gerekli olabiliyor.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Uygulamanın birçok farklı faydası bulunuyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki kaş ekimiyle kişinin istediği kaş görünümüne kolay bir şekilde sahip olması sağlanır. Dökülen ve yeniden çıkmayan kaşların bir daha çıkması sağlanır. Önemli faydalarından bir tanesi de daha estetik bir görünüme sahip olmayı sağlamasıdır. Aynı zamanda kaş ektirme maliyetleri genel olarak ekonomik düzeydedir ve herkes yaptırabilir.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Kaş ektiren kişilerin iyileşme sürecinde doktor tarafından verilen talimatlara eksiksiz bir şekilde uyması gerekir. Bu sayede daha hızlı ve rahat bir iyileşme süreci söz konusu olur. Uygulama sonrasında ilk gün kesinlikle doktor tarafından söylenen bakımlar yapılmalıdır. Kaşların su ile temas etmesinden, el ile dokunmaktan bir süre kaçınmakta da fayda var. Operasyon öncesinde ve sonrasında uzman hekim tarafından gerekli bütün bilgiler hastaya aktarılır.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Her insanda kaşların incelmesi ve dökülmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumun nedenleri ise kişiden kişiye değişebiliyor. Öncelikle genetik faktörler bu konuda fazlasıyla etkilidir. Aynı zamanda kaşlarda kullanılan kalıcı makyaj ürünleri, kimyasallar ve benzeri şeyler nedeni ile de incelme ve dökülme meydana gelebilir. Bir diğer neden ise çevresel faktörlerdir. Bunlar ve benzeri nedenler ile kaşarında dökülme, incelme meydana gelen kişilerin için kaş ekimi etkili bir çözümdür.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kaş ektirmek bir yandan dökülmelerin düzelmesini sağlarken bir yandan da istenen kaş şeklinde sahip olmayı sağlıyor. Uzman hekim tarafından işlem öncesinde kaç çizimi yapılır. Ekim işlemleri de bu doğrultuda gerçekleştirilir. Yani kaş ektirmek, şekil vermeye de yardımcı oluyor.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Kaş ektiren ya da ektirecek olan kişilerin en fazla merak ettikleri konulardan bir tanesi uygulama sonrasında kaşların ne zaman çıkacağıdır. Öncelikle ilk 3 ay içerisinde fark edilir düzeyde yenilenme ve düzelme söz konusudur. Uygulamanın tam sonuçları ise 8 – 12 ay gibi bir süre sonunda ortaya çıkıyor. Uygulama yöntemine ve yapılan işlemlere bağlı olarak sürecin değişmesi mümkündür.

Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

İyileşme süresi genel olarak kısadır. Aynı zamanda bu süre içerisinde hasta kendini rahat hisseder ve herhangi bir sorun yaşamaz. Kaş ekimi uygulamasının ardından 4-6 ay içerisinde iyileşme süreci tamamlanıyor. Genel olarak ise 1 yılın ardından operasyon sonuçları tamamen kendini göstermiş olur. Bu noktada en önemli konulardan bir tanesi işlem sonrasında hastanın doktor talimatlarına eksiksiz bir şekilde uymasıdır.

Kaş Ekimi İle Düzeltilebilen Sorunlar Nelerdir?

Kaşlar için uygulanan ekim işlemi pek çok soruna çözüm getirmesi ile ön plana çıkıyor. Öncelikle seyrek olan kaş bölgelerinin daha yoğun olması sağlanır. Bununla birlikte dökülen kaş sorununu çözerek kaşların yeniden çıkmasını sağlıyor. Kaş bölgesinde iz olanlar için bu izin kapatılması mümkün hale geliyor. Aynı zamanda şekil bozukluklarını çözmesi ile de ön plana çıkar. Kaş şeklini ayarlaması ile bu konuda oldukça etkili bir uygulamadır.

Kaş Ekiminin Ardından Kaşların Uzama Hızı Aynı Mı Olur?

Operasyon sonrasında ilk haftalarda kıl kökleri dökülmeye başlar. Bu durum endişe edilmesi gereken bir konu olmamakla beraber son derece normaldir. Kırılma olarak tanımlanan bu aşamadan sonra ise kaşların değişken bir hızla uzar. Uzama süresi 6-12 ay arasında değişirken ilk yıl daha hızlı bir uzama hızı söz konusu olduğunu söylemek mümkündür.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Kaş ektirmek isteyen kişilerin aklına takılan önemli konulardan bir tanesi uygulamanın ne kadar doğal görüneceğidir. Belirtmek gerekir ki bu uygulama sonrasında kaşlarınız doğal bir görünüme sahip olacaktır. Alanında uzman bir hekim tarafından tam donanımlı bir merkezde ya da hastanede operasyon yapılması halinde oldukça doğal sonuçlar ortaya konur.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Kaş ektirme işleminin yan etkileri oldukça düşük ihtimalle ortaya çıkar ve genel olarak önemsiz, geçici yan etkilerdir. Kaş ekimi işleminde sonra en sık ortaya çıkan etki ödemdir. Aynı zamanda uygulama yapılan alanda kızarıklık da geçici bir yan etki olarak meydana gelebilir. Yan etkiler arasında enfeksiyon ihtimali de gösterilebilir. Ancak tekrar belirtmek gerekir ki işlemin uzman bir hekim tarafından yapılması halinde başarılı ve güvenilir bir uygulamadır.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022

İşlemin fiyatları birtakım unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Bu noktada bir fiyat bilgisi verilebilmesi için kişinin muayene olması gerekir. Çünkü ekilecek olan kök sayısı muayene sonrasında belirlenir ve kök sayısına bağlı olarak da fiyatlar da değişir. Aynı zamanda kaş bölgesinde ne kadarlık bir alan uygulama yapılacağı ve tercih edilecek olan yöntem de fiyatları etkileyen unsurlardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir Mi?

Günümüzde insanların sık tercih ettiği şeylerden birisi olarak kaş boyama öne çıkıyor. Kaş boyamak, başta kadınlar olmak üzere birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu doğrultuda da kaş ekiminden sonra ileride renklendirme yapılıp yapılamayacağı sorusu ortaya çıkıyor. İyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından kişiler istedikleri zaman kaşlarını renklendirebilir. Bu konuda herhangi bir engel bulunmuyor.

Düz Kaşlar İçin Kavis Verebilir Misiniz?

Kaş ektirmek farklı amaçlar ile yapılan bir işlemdir. Genel olarak dökülen ve seyrelen kaşların yeniden çıkması için yapılır. Sık yapılma nedenlerinden birisi ise kaşların şeklinin değiştirilmesidir. Kaş şeklini değiştirmek isteyen kişiler daha kavisli kaşlara sahip olmak için kaş ekimi yaptırabilir. Daha kavisli, daha estetik ve daha güzel kaşlara sahip olmak isteyen herkes için uygun bir yöntemdir.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir Mi?

Kaş piercingi oldukça fazla kullanılan bir aksesuardır. Bu noktada kaş ekiminden sonra piercing kullanımında bir sakınca olup olmadığı merak ediliyor. Kaş ektirdikten sonra piercing taktırmanızda herhangi bir sakınca olmasa da bunun için belirli bir süre beklemeniz gerekir. İyileşme süreci tamamlanana kadar böyle bir işlem yapılmamalıdır. İyileşme sürecinden sonra ise piercing taktırmanız mümkündür.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar Mı?

Operasyon kapsamında kullanılacak olan saç kökleri genel olarak kişinin en bölgesinin altında yer alan kökler oluyor. Bu nedenle de ekilen kıllar, sıradan kaş killeri ile aynı olmuyor. Yani bu doğrultuda da kaş bölgesinde, normal kaş kıllarına göre daha fazla uzar. Ancak çok abartılı bir uzama söz konusu değildir. Ekim yaptıran kişiler belirli bir uzamadan sonra kaşlarını keserek kısaltabilir. Bu konuda bir sakınca bulunmaz.

Kaşlarımın Yoğunluğundan Memnunum, Şekil Değiştirmek İçin Bu Yöntem Uygulanabilir Mi?

Günümüzde insanların birçoğu kaş ektirmenin sadece dökülen ve seyrelen kaşlar için yapıldığını sanıyor. Ancak durum böyle değildir ve farklı amaçlar ile de kaş ekimi yaptırılması mümkündür. Özellikle estetik amaçlar ile kaş ektirmek isteyen birçok kişi bulunuyor. Kaşlarının yoğunluğundan memnun olan ama şeklini değiştirmek isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bu uygulamadan yararlanabilir ve istedikleri kaş şekline kolay bir şekilde sahip olabilir.

Kaş Ekiminde Enfeksiyon Riski Nedir?

Sağlık ve estetik amaçlı yapılan bütün işlemlerde olduğu gibi kaş ekiminde de birtakım yan etkiler vardır. Enfeksiyon da bu etkilerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Ancak çok düşük bir ihtimalle meydana gelir. Uygulamanın alanında uzman bir hekim tarafından ve tam donanımlı steril bir alanda yapılması halinde sorun çıkmayacaktır. Enfeksiyon riski olmaması için doktorunuz tarafından size verilen talimatlara uymanız ve işlem sonrası hijyen kurallarına önem vermeniz gerekiyor.

Yaptığım Kaş Kontürünün Rengi Değişti. Yakın Bir Renge Ekim Yapılabilir Mi?

Kaş ekiminde kontür izleri önemli bir sorun değildir. Çünkü ekim işlemi ile birlikte kontür izlerini sorunsuz bir şekilde kapatmak mümkün oluyor. Bu doğrultuda da kontürün renginin değişmesi bir soruna neden olmaz. Rahat bir şekilde kontürün rengi değişse de istenilen renge ekim yapılabiliyor.

İstediğim Kaş Şeklini Seçebilir Miyim?

Kaş ektirecek kişiler bilmelidir ki herhangi bir kaş şeklini seçebilirler. İstedikleri kaş şekline sahip olmak için en etkili yöntem olarak bu işlem gösterilebilir. Muayene sırasında ya da uzman hekim ile konuşmanız sırasında istediğiniz kaş şeklini gösterebilirsiniz. Böylece kaş ekimi ile istediğiniz kaş şekli yapılır.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call now

WhatsApp chat